Картинка
Новини Про Інститут Наукова діяльність Структура Аспірантура Закупівлі Контакти Конференції ІПФ Профспілка

 

№10 - Відділ фізики пучків заряджених частинок

 

Відділ фізики пучків заряджених частинок отримав нову назву після реорганізації відділу електростатичних прискорювачів 01 липня 2012 р.

Основні напрямки наукової діяльності


 


 

  № 12 – Лабораторія нелінійної динаміки іонних пучків

  • Інсталяція і розвиток каналу протонно-пучкового експонування (p-beam writing - PBW) з можливістю опромінення зразків одиночними іонами.
  • Модернізація каналу ядерного скануючого мікрозонда.
  • Розробка нових типів магнітних квадрупольних лінз, коректорів аберацій і методів їх діагностики.
  • Проведення експериментальних досліджень нелінійної динаміки іонних пучків у зондоформірующіх системах в режимах високої щільності струму і одиночних іонів.
  • Проведення спільних досліджень і розробок з ОІЯД, м. Дубна, згідно підписаних домовленостей.

Основні досягнення

2017

З метою отримання малорозмірних тривимірних структур для фабрикації елементів рентгенівської оптики в Інституті прикладної фізики НАН України розроблено установку протонно-променевої літографії з новою зондоформуючою системою на базі п'яти магнітних квадрупольних лінз в вигляді дублету і триплету інтегрованої конструкції. Визначено безабераційний растр сканування пучком з урахуванням нерівномірного розподіл пучка протонів у фазовому просторі і нелінійних ефектів формування пучка, які пов'язані з абераціями іонно-оптичної системи та розроблено нову трьох ступеневу електростатичну скануючу систему, яка узгоджена з триплетом магнітних квадрупольних лінз фінального фокусування пучка протонів.

(А.Г. Пономарьов, В.А. Ребров, С.В. Колінько)

2016

Проведено аналіз факторів, що перешкоджають покращенню роздільної здатності установок ядерного мікрозонду, в яких використовуються розподілені квадрупольні зондоформуючі системи. Показано, що аберації позиціонування магнітних квадрупольних лінз призводять до деградації профілю розподілу щільності струму сфокусованого пучка. Проведено оцінку точності позиціонування квадрупольних лінз, напрацьовані практичні рекомендації щодо вибору геометрії та юстування зондоформуючих систем з високими коефіцієнтами зменшення (>500).

(С.В. Колінько, О.Г. Пономарьов)

Останні новини

Різне

ІПФ НАН України отримав доступ до БВ Web of science за кошти держбюджету України Детальніше ...