Картинка
Новини Про Інститут Наукова діяльність Структура Аспірантура Закупівлі Контакти Конференції ІПФ Профспілка

Сторіжко Володимир Юхимович

Посада: гол. н.с.; зав. відділу; голова вченої ради Інституту; почесний директор, радник;
д.ф.-м.н.
акад. НАН України, проф., засл. діяч науки і техн. Україниe-mail:  
Робочий телефон:  +380542222794
 

Загальна інформація

Відомий вчений в області експериментальної ядерної фізики низьких i середніх енергій. Кандидат фізико-математичних наук (1964), доктор фізико-математичних наук (1974), професор (1978), член-кореспондент НАН України (1993), академік НАН України (1995). У 1994 році його обрано народним депутатом України, членом Президії Верховної Ради України, головою Комісії з питань науки та освіти. У 1995-1996 роках працював Головою Державного комітету України з питань науки, техніки та промислової політики, головою Міждержавного Комітету з питань науки і техніки країн СНД. За особисті заслуги у розвитку української державності, активну законотворчу роботу та з нагоди шостої річниці незалежності України В.Ю. Сторіжку у 1997 році було присвоєно Указом Президента України Почесне звання “Заслужений діяч науки і техніки України”. В.Ю.Сторіжко за визначні особисті заслуги у розвитку вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу Української держави та з нагоди 90-річчя Національної академії наук України Указом Президента України нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня. За визначний особистий внесок у забезпечення розвитку ядерної фізики, впровадження її досягнень у народне господарство та багаторічну плідну працю 18 листопада 2010 р. В.Ю. Сторіжко отримав подяку прем'єр-міністра України.

Доктор фізико-математичних наук, 01.04.16 – фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій, (104 – фізика та астрономія), 17.02.1975 Тема дисертації: "Ядерні реакції при низьких енергіях та структура легких ядер",
Професор за спеціальністю 01.04.16 – фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій, 1978 р.

Володимир Юхимович Сторіжко народився 26 жовтня 1935 р. в с. Вільховатка, Харківської області. У 1958 р. закінчив Харківський державний університет. З 1958 р. до 1988 р. пройшов шлях від аспіранта ХФТІ до завідувача відділу ХФТІ. З 1988 р. по 1989 р. завідувач відділу Інституту металофізики АН УРСР. З 1989 р. по 1991 р. керівник Сумського відділення прикладної фізики АН України. В 1991 р. взяв безпосередню i вирішальну участь у створенні в м. Суми Інституту прикладної фізики НАН України, директором якого він є до цього часу.

Ранні наукові здобутки В.Ю. Сторіжко в основному пов'язані з піонерськими дослідженнями резонансних ядерних реакцій з протонами на легких ядрах, в результаті яких вперше вiдкритi i детально дослiдженi граничні аномалії у перерізах i поляризації на ядрах 1р-оболонки; виявлені ефекти сильного вистроювання кінцевих ядер при пiдбар'єрних енергіях протонів на ядрах з середньою атомною масою; встановлені i пояснені закономiрностi у кутових розподілах i кореляціях поблизу порогу емiсiї нейтронів.

Останніми роками В.Ю. Сторiжко плідно займається науковими питаннями, що пов'язані із прикладними аспектами реакцій з протонами. Головним результатом цих досліджень є здійснення програми розробки i впровадження аналітичних прискорюючих комплексів. Застосування цих комплексів дає можливість вирішувати наукові проблеми в багатьох галузях нової техніки, бiологiї, геології, медицини.

В.Ю. Сторiжко — автор i співавтор близько 300 наукових праць i винаходів, підготував 2 докторів i 14 кандидатів наук.

На сьогодні В.Ю.Сторіжко очолює кафедру експериментальної і теоретичної фізики в Сумському державному педагогічному університеті, Міжвідомчу раду з наукового приладобудування при Президії НАН України, є головою обласної науково-координаційної ради Північно-Східного наукового центру НАН і МОН України.

Нагороди

Почесна грамота Кабінету міністрів України (2010), Подяка прем єр-міністра (2011), Орден Ярослава Мудрого IV ступеня (2016),

Останні новини

Вибори директора

Наказ № 204 від 30.12.2021 "Про організацію виборів директора ІПФ НАН України" Детальніше ...

Розпорядження № 145 від 03.03.22 "Про відтермінування виборів керівників наукових установ НАН України" Детальніше ...

Різне

Iнститут прикладної фізики Національної академії наук України ОГОЛОШУЄ КОНКУРСНИЙ ПРИЙОМ ДО АСПIРАНТУРИ на 2022 навчальний рік за спеціальністю 104 – фізика та астрономія (з відривом від виробництва – 5 особи). Детальніше ...

До уваги співробітників ІПФ НАН України ! Детальніше ...

Конференції

C Е М І Н А Р присвячений пам'яті Петра Івановича Фоміна "КВАНТОВА ТЕОРІЯ ПОЛЯ ТА космологія" Детальніше ...