Картинка
Новини Про Інститут Наукова діяльність Структура Аспірантура Закупівлі Контакти Конференції ІПФ Профспілка СПЕТФ-МНФ-2024

Загальна інформація Склад Основні публікації
 

№50 – міжвідомча лабораторія фізичних методів аналіза руд

 

д.ф.-м.н., доц. Вальтер А.А.

 

 

Співробітники відділу фізичних методів дослідження руд: н.с. Писанський А.І., заввідділом доктор геол.-мін. наук Вальтер А.А., провідний інженер Гоніондська Л.С., провідний інженер Чміль В.В. (зліва направо)

Напрямки досліджень

  • Дослідження концентрації свинцю-208 у певних мінеральних матрицях з метою визначення носіїв природно чистого ізотопу свинцю-208 для ядерної енергетики.
  • Дослідження складу моноциту як комплексної сировини торію, рідкісні землі, чистого ізотопа свинцю-208
  • Підтвердження параметрів зруденіння на свинець-208  з визначенням точних даних про чистоту і ресурси сировини по трьох типах родовищ:

    а) Комплексні титан-цирконові розсипи, що розроблюються.

    б) Делювіально-пролювіальні розсипи, що виникли за рахунок руйнування пегматитів і гранітів.

    в) Корінні прояви безуранових пегматитів з вивченням атрибутивних ознак уранового зруденіння

    а) Розширення номенклатури вивчених родовищ: визначення в них характерного набору уранових мінералів і особливостей їх складу і атомної структури.

    б) Удосконалення системи ознак нерудних мінералів , що виникли завдяки впливу природної радіації (радіаційної фізики руд) 

  • Адаптація методики підготовки проби для визначення вмісту трансуранових елементів методами прискорювальної мас спектрометрії.

Основні досягнення

2018

Вперше надана економічна оцінка доцільності розробки рудо проявів монациту Побужжя із свинцем з високим вмістом (~ 99%) 208-го ізотопу для ядерних енергетичних реакторів річна виробка - 10 тисяч тон монацитового концентрату, що містить більше 4 тисяч тон рідкісних земель, понад тисячу тон торію і 100 тон свинцю-208 при вартості вилучення свинцю 25-30 доларів за 1 кг.

(А.А. Вальтер, В.В.Поневчинський)

2017

Вперше встановлені точні межі порівняльного ізотопного складу свинцю, сильно збагаченого на 208Pb, монацитів корінних рудопроявів (пегматоїдні граніти) і розсипищ Побужжя, відповідно – (98,20±0.44)% вагових та (97,65±0.06)% вагових, що суттєво підвищує реальну цінність ресурсів даного типу ізотопної сировини в Україні.

(А.А. Вальтер, А.І. Писанський)

2016

Вперше в корінному заляганні в пегматоїдних гранітах Побужжя (на північ від м. Первомайська) встановлений і вивчений новий різновид мінералу монациту із свинцем, рекордно збагаченим на 208 ізотоп (99%).Вивчений склад, структурний стан і поширеність мінералу.

(А.А. Вальтер, В.М. Павлюк, А.І.Писанський)

2015

Відкрито в рудних проявах монацитів на заході Кіровоградської області вміст 208 ізотопу свинцю з ізотопною чистотою на рівні 98 %. Встановлений високий рівень природнього збагачення свинцю-208 дозволяє зробити припущення про можливість використання такого свинцю як теплоносію в реакторах IV покоління без додаткового ізотопного збагачення.

(А.А.Вальтер, А.В.Андрєєв, А.І.Писанський)

Останні новини

Семінари

Науковий семінар відділу квантової електродинаміки у сильних полях та лабораторії інтегрованого моделювання механічних властивостей конструктивних матеріалів під дією опромінення Час проведення: 30.04.2024 Детальніше ...