Картинка
Новини Про Інститут Головні результати Структура Аспірантура Закупівлі Контакти Конференції ІПФ ПрофспілкаНауковий семінар з квантової електродинаміки у сильних полях під керівництвом професора Рощупкіна С.П.

22 листопада 2017 р. о 1500

Порядок денний

  • Н.с. Дяченко М.М.

    Подвійне променезаломлення фізичного вакууму в сильному магнітному полі

    Продовжено вивчення явища подвійного променезаломлення фізичного вакууму в сильному магнітному полі методом Гейзенберга-Ейлера та методом стандартної теорії розсіяння. Досліджуються закономірності впливу зовнішнього електромагнітного поля на зміну поляризації фотона. Знайдено значення параметрів Стокса, ступеня поляризації, еліптичності та кута повороту площини поляризації фотона в сильному магнітному полі.

  • М.н.с. Хелемеля О.В.

    Втрати енергії важкої зарядженої частинки в замагніченому електронному газі

    В рамках квантово-польового підходу враховано вплив на гальмівну здатність електронного газу зовнішнього однорідного магнітного поля. Отримано аналітичні вирази для поляризаційного оператора замагніченого електронного газу з урахуванням температури. Чисельно розраховано залежність сили тертя від швидкості налітаючої зарядженої частинки.

Запрошуються студенти, співробітники, викладачі

Місце проведення: м. Суми, вул. Петропавлівська 58, зала засідань вченої ради

 

Останні новини

Засідання вченої ради

06 вересня 2018 р. в 1500 відбудеться засідання Вченої ради Час проведення: 06.09.2018 Детальніше ...

Різне

Молоді вчені Інституту прикладної фізики НАН України отримали грант Президента України на виконання наукової роботи "Процеси квантової електродинаміки в інтенсивних силових полях", керівник проекту Лебедь О.А. Детальніше ...

Конкурси

Інститут прикладної фізики НАН України оголошує прийом до аспірантури на 2018 р. з відривом від виробництва – 3 особи за спеціальністю 104 – фізика та астрономія. Кінцевий термін подачі документів: 10.09.2018 Детальніше ...